Beden Ölçüsü Nasıl Alınır?

Beden Ölçüsü Nasıl Alınır?

Herkese merhaba. Emsale üretimi tesettür tasarımlarımızı inceleyen ve beğenen kadınlarımızın sıkça sorduğu sorulardan biri  beden ölçüsü nasıl alınır?  Kendime uygun bedeni nasıl bulabilirim? Bunu sıkça soruyorsanız size tablo üzerinde anlatmak isteriz. İyi okumalar.

Neden Konumuz Beden Ölçüsü Nasıl Alınır?

Çünkü herhangi bir mağazaya adım attığınızda ve bir ürün beğendiğinizde bu ürünü kabinlerde deneme şansına sahipsiniz. Ancak online alışverişten bahsedince bu ürünleri kapınıza gelmeden deneme şansınız yok. Bu yüzden beden ölçünüzü bilmenizde büyük fayda var. Bu hem kendinize uymayan ürünleri alıp iade etmeye zahmet etmemeniz için hem de kendi bedeninizi tanımanız için önemli bir unsur. Emsale tesettür olarak tesettür abiye, tesettür gelinlik, tesettür tunik, tesettür elbise, tesettür takım ürünlerimizin sayfalarında bu ürünlerin stoklarımızda bulunan bedenleri yazmaktadır.

Vücudun Kısımlarına Göre Ölçü Alma Rehberi

Vücudunuzun farklı bölgelerinde mezuranızı farklı şekilde kullanarak en doğru ölçülere ulaşabilirsiniz. Tesettür modelleri için son derece önemli olan beden ölçülerini vücudumuzun bölgelerinde inceleyelim.

Bel

Belinizin ölçüsü giydiğiniz etek ve pantolon gibi ürünlerin duruşlarında çok büyük önem taşır. Belinizin aşağıya doğru giden kıvrımlarına mezurayı sararak doğru ölçüyü bulabilirsiniz. Tesettür ürünlerinde bel ölçüsünün yeri daha da önemlidir.

Göğüs

Üzerinize giydiğiniz gömlek, bluz ve tişört tarzı kıyafetler için önemli olan göğüs ölçünüzü; mezurayı koltukaltlarınızdan geçirerek göğüslerinizin en ön kısmında birleştirerek ve sonra sırtınızda mezurayı düz tutarak göğüslerinizin üzerinden geçirip göğüs ölçünüzü alabilirsiniz. Tesettür elbise modellerinde özellikle önem taşıyan göğüs ölçüsü bu şekilde alınır.

Basenler

Pantolon, tunik ve etek gibi ürünleri giyerken basenlerin ölçüsünün öneminden bahsetmeye gerek yok. Basen ölçünüzü bacağınızın en kalın bölgesinden almak suretiyle bacaklarınız birleşik halde etrafını mezura ile sararak alabilirsiniz. Özellikle tesettür takım ürünlerinde basen ölçüsü çok önemlidir.

Beden Ölçüleri Tablosu

Beden ölçülerinizi aşağıdaki tablo ile karşılaştırarak doğru ve uyumlu şekilde öğrenebilirsiniz. Daha sonra mağazamızdan ürünlerimizi bu ölçülere göre seçebilirsiniz.

Beden Ölçüsü Nasıl Alınır? tablo uyku

Doğru beden ölçülerinizi öğrendikten sonra sizi en yeni, en güncel tesettür modelleri üreten Emsale mağazamızda görmekten büyük şeref duyarız. Esen kalın.